Przejdź do treści strony
Godło

Serwis - Wydział Matematyczno-Przyrodniczy

Instytut Matematyki

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk

Quadrathlon

„Quadrathlon Informatyczny” 2019

Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku, przy współpracy firm Kaliop Poland, OptiNav oraz Data Momentum, organizuje w dniu 7 marca 2019 roku o godzinie 10.00 w auli przy ulicy Słowiańskiej 8 w Słupsku zawody informatyczne dla uczniów szkół ponadpodstawowych "Quadrathlon Informatyczny".   W trakcie zawodów firma OptiNav przedstawi pokaz możliwości robotów i automatów. Odbędą się również prezentacje osiągnięć i dorobku firm Kaliop Poland, Data Momentum, OptiNav.

Zawody w "Quadrathlonie Informatycznym" składają się z następujących konkurencji:

a) 1 z n, n >= 2.      
Zasady konkursu są wzorowane na popularnym teleturnieju telewizyjnym "Jeden z dziesięciu". Konkurs jest adresowany przede wszystkim do tych uczniów, którzy posiadają wiedzę i umiejętności informatyczne wynikające z treści zapisanych w podstawach programowych nauczania informatyki dla szkół ponadpodstawowych i potrafią w krótkim czasie sformułować odpowiedź na postawione pytanie. Uczestnik konkursu musi przede wszystkim krótko i jednoznacznie odpowiedzieć na pytania, w których znaleźć będzie można odniesienie nie tylko do teoretycznych zagadnień informatyki szkolnej, ale także zagadnień praktycznych, z którymi uczniowie spotykają się podczas zajęć. Na pewno, obok wiedzy i umiejętności, nieocenione będą zatem błyskotliwość i refleks uczestnika.

b) Niech moc algorytmu będzie z Wami.       
Konkurs polega na analizowaniu schematów graficznych opisujących rzeczywiste zdarzenia. Od uczestnika konkursu wymaga się umiejętności logicznego myślenia oraz czytania ze zrozumieniem.

c) Umiesz liczyć? ... w arkuszu kalkulacyjnym.   
Konkurs polega na rozwiązaniu problemu korzystając z arkusza kalkulacyjnego.

d) Szperacz Internetowy.      
Zadaniem uczestników będzie znalezienie zadanych informacji w Internecie.

W każdej konkurencji bierze udział jeden zawodnik z każdej drużyny, zatem zgłaszana do zawodów grupa uczniów powinna liczyć 4 uczestników.

 

 

Znajdziesz nas tutaj