Dr hab. Monika Niska w Uniwersytecie Stanowym w Winonie

W dniach 8 – 18 kwietnia br. przedstawiciel Instytutu Geografii i Studiów Regionalnych, dr hab. Monika Niska, prof. AP, przebywała w ramach współpracy międzyuczelnianej w Stanach Zjednoczonych, w Uniwersytecie Stanowym w Winonie. Celem wyjazdu było omówienie planów dotyczących nawiązania i kontynuacji współpracy między uczelniami oraz poszerzenia oferty wymiany studenckiej, kadry naukowej, a także współorganizacji Festiwalu Kultury Kaszubskiej w Winonie.

Obok spotkań z władzami i pracownikami Uniwersytetu oraz założycielem Polskiego Instytutu Kultury i Muzeum w Winonie, dr hab. Monika Niska przedstawiła wykłady dedykowane studentom Uniwersytetu Stanowego w Winonie z zakresu potencjału naturalnego Polski, geografii regionalnej, turystyki i ochrony środowiska:

1. Geography of Poland -  Natural potential.
2. Geography of Poland - Climate.
3. Geography of Poland - Land waters and the Baltic Sea

Dodatkowo,  wraz  z dr hab. inż. Aleksandrem Astelem, prof. AP, na zaproszenie Prof. Tamanny McFarland zaprezentowali wykład w ramach spotkania stowarzyszenia Woman in Science and Engineering (WISE).

image alt text