Warsztaty naukowe w ramach X Dni Różnorodności Biologicznej Polanów 2018

W dniach 13-15 czerwca br. odbyły się warsztaty naukowe w ramach X Dni Różnorodności Biologicznej Polanów 2018 w Leśnym Kompleksie Promocyjnym Lasy Środkowopomorskie.

Tematem przewodnim tegorocznych Dni Różnorodności Biologicznej było rozpoznawanie i inwentaryzacja flory i fauny na powierzchniach, na których planowane są działania pod nazwą „Pszczoły wracają do lasu”. Na zaproszenie Nadleśnictwa Polanów, które jest organizatorem corocznych warsztatów, odpowiedzieli naukowcy różnych dyscyplin z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz z Akademii Pomorskiej w Słupsku. Instytut Biologii i Ochrony Środowiska naszej Akademii reprezentowali: prof. Oleg Aleksandrowicz i prof. Zbigniew Sobisz oraz student Arkadiusz Chudzik.

W tym roku badano tereny w rejonie Leśnictwa Wieleń, Buszyno, Jacinki i Rzeczyca. Podczas penetracji terenu udało się znaleźć m. in. ciekawe okazy storczyków (np. podkolan zielonawy, kukułka krwista) oraz gatunek górski - kokoryczkę okółkową. W zajęciach edukacyjnych z leśnikami i naukowcami uczestniczyły także dzieci z Przedszkola w Polanowie.

Zobacz galerię z warsztatów